Logo Gmina Tczów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5480
W sumie: 183101

News

News zdjęcie id 393

Debata społeczna

30.10.2017

 

 

 

W debacie wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu na czele z Komendantem - mł.insp. Jarosławem Popczyńskim jak również Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Robert Kaca, Kierownik Posterunku w Kazanowie asp. szt. Jan Gogacz, Dzielnicowy Gminy Tczów mł. asp. Daniel Wójtowicz, p.o Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu mł. bryg. mgr inż. Mariusz Grudziński oraz przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Zwoleniu Pani Maria Gregorczyk.  Zebranych przywitał i oficjalnie otworzył spotkanie Andrzej Wolszczak – Wójt Gminy Tczów, w debacie wzięli udział Sekretarz Gminy Dorota Stępień, Skarbnik Jadwiga Nędzi , radni, sołtysi dyrektorzy szkół z terenu gminy Tczów oraz mieszkańcy.

Debata miała na celu określenie, w jaki sposób policja, oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo. Debata społeczna organizowana na szczeblu lokalnym ma za zadanie zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
 Przedstawiciele zwoleńskiej Policji zaprezentowali aplikację „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, zasady jej funkcjonowania oraz efekty, jakie udało się osiągnąć przy jej pomocy. W dalszej części debaty przedstawiona została aplikacja „Moja Komenda”, która zawiera bazę wszystkich komend i komisariatów w Polsce, umożliwia wyszukiwanie dzielnicowego poprzez wpisanie własnego adresu lub nazwiska dzielnicowego. Aplikacja została tak przygotowana, że po włączeniu usług lokalizacyjnych sama odnajduje najbliższą jednostkę Policji i ustala najszybszą trasę. Zarówno aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” jak i „Moja Komenda” dostępne są na telefony z systemem iOS oraz Android, można je pobrać w App Store i Google Play i co najważniejsze usługi są bezpłatne.

Na zakończenie debaty każdy mógł zadać pytanie i wypowiedzieć się w kwestiach bezpieczeństwa.

Wójt gminy zaprasza

<p>inż. Andrzej Wolszczak</p>

inż. Andrzej Wolszczak

Przyjęcia interesantów:
 

Urząd Gminy Tczów

Tczów 124
26-706 Tczów
tel. 48 67 68 023
gmina@tczow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.