Logo Gmina Tczów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 234
W sumie: 38948

Rok 2015

Sukces uczennicy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzezinkach Starych

Dnia 10 kwietnia 2015 roku w Radomiu w Kuźni Artystycznej odbył się Koncert Laureatów XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Iga Dziewit i Malwina Zając. Obydwie były laureatkami powiatowych eliminacji wyżej wymienionego konkursu.

Iga Dziewit znalazła się w zaszczytnym gronie najlepszych i nagrodzonych recytatorów tego wydarzenia .

            To wspaniały sukces dla naszej szkoły!!!

Zdjęcie 01

Zdjęcie 02

Zdjęcie 03

Zdjęcie 04

Zdjęcie 05

 

 

 

 

więcej

Dzień Nauczyciela w Brzezinkach Starych

13 października w PSP w Brzezinkach Starych uroczyście obchodzono Dzień Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu panowała podniosła atmosfera. Uczniowie już od rana w niecodziennych strojach przygotowywali się do występu. Przedstawienie było wyjątkowe, bo przygotowane przez wyjątkowych aktorów - uczniów klas IV-VI. Pierwszą część występów wypełnił pokaz mody dla nauczycieli. Był to pokaz niepowtarzalny , bo przygotowany specjalnie dla nauczycieli PSP w Brzezinkach Starych. Każdy z pedagogów uzyskał cenne sugestie w jaki sposób stać się jedynym i niepowtarzalnym nauczycielem w oczach swoich wychowanków. Pokazowi towarzyszyła muzyka dobrana specjalnie do gustu i charakteru poszczególnych nauczycieli. Zabawa była przednia , a społeczność szkolna bawiła się wspólnie z "młodymi modelami", klaszcząc w rytm muzyki. Drugą część programu stanowiły występy kabaretowe. Powtarzające się pytanie podczas występu brzmiało: "Uczyć czy nie uczyć?". Kolejne odsłony przedstawienia miały odpowiedzieć widzom na powyższe pytanie . Cały występ sprawił wiele radości widowni, szczególnie nauczycielom. Z największym aplauzem spotkał się dramat społeczno - obyczajowy pod znamiennym tytułem "Chory Belfer". Przy tej scenie pojawia się kolejna puenta, którą nauczyciele przyjmują gromkimi brawami- "Od reform oświaty strzeż nas Panie Boże!". Całość występu utrzymana była w humorystycznym nastroju. Uczniowie dobrze wiedzieli jak sprawić, by w tym szczególnym dniu zagościł uśmiech na twarzach nauczycieli.

       Na koniec Pani Dyrektor Magdalena Woźniak złożyła życzenia swoim nauczycielom, wyrażając nadzieję, że cały rok szkolny będzie obfitował w tyle radosnych  chwil, co upływający dzień.  Następnie głos zabrał Wójt Gminy Tczów Pan Andrzej Wolszczak. Życzył dużo radości z wykonywanej pracy oraz wytrwałości w codziennym, mozolnym pedagogicznym trudzie.

Dla całej społeczności szkolnej w PSP w Brzezinkach Starych był to wspaniały i niepowtarzalny dzień , który dał odpowiedź na wcześniej zadane pytanie. Odpowiedź brzmi-

"ZDECYDOWANIE UCZYĆ!!!"

Zdjęcie 01

Zdjęcie 02

Zdjęcie 03

Zdjęcie 04

Zdjęcie 05

Zdjecie 06

Zdjęcie 07

Zdjęcie 08

więcej

Przedszkolaki i starszaki w PSP w Brzezinkach Starych odnoszą sukcesy w konkursie recytatorskim

18 marca 2015r. w Domu Kultury w Zwoleniu odbyły się 32 eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie wzięło udział prawie 100 recytatorów w różnych kategoriach wiekowych. Nasza najmłodsza reprezentantka  - uczennica oddziału przedszkolnego - Maja Ziółkowska została wyróżniona w swojej kategorii. Uczennica kl. III - Iga Dziewit oraz uczennica kl.VI - Malwina Zając awansowały i będą reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Laureatów w Radomiu. Cała społeczność szkolna cieszy się wraz z laureatkami i czeka na ich dalsze sukcesy.

Zdjęcie 01

Zdjęcie 02

Zdjęcie 03

Zdjęcie 04

Zdjęcie 05

Zdjęcie 06

Zdjęcie 07

Zdjęcie 08

Zdjęcie 09

 

więcej

Wyjątkowe rozpoczęcie roku szkolnego w PSP w Brzezinkach Starych

            1 września 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzezinkach Starych jak co roku, powitaliśmy nowy rok szkolny. Dzień ten był jednak wyjątkowy. Uczniowie, nauczyciele i rodzice przywitali bardzo serdecznie nową Panią Dyrektor - Magdalenę Woźniak. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego przygotowali z tej okazji wspaniałe powitanie. Uczniowie przekazali nowej Pani Dyrektor symboliczny klucz do serc i umysłów całej społeczności szkolnej mając pewność iż Pani Dyrektor będzie potrafiła otwierać nim właściwe drzwi. Następnie uczennica kl. VI, Malwina Zając, odczytała przygotowany przez uczniów list wyrażający chęć wzajemnej współpracy w tworzeniu nowego wizerunku szkoły. Po odczytaniu listu cała społeczność szkolna przywitała  nową Panią dyrektor gromkimi brawami. Pani Dyrektor -Magdalena Woźniak w swoim pierwszym oficjalnym wystąpieniu zapewniła wszystkich zebranych, że dołoży wszelkich starań aby współpraca między szkołą a środowiskiem lokalnym układała się wzorowo, a nasza placówka była dobrze postrzegana w naszej małej ojczyźnie.

         Po oficjalnym otwarciu roku szkolnego 2014/2015 uczniowie uczcili 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W skrócie przypomnieli okrutne lata  okupacji hitlerowskiej. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzezinkach Starych co roku pamiętają o rocznicy wybuchu II wojny światowej,  a jej obchody zawsze powodują wzruszenie i zadumę nad tymi strasznymi czasami.

 

"Kolorowy Oddział Przedszkolny w Brzezinkach Starych"

 

         Mieszkańcy Brzezinek Starych przez całe wakacje ze zdziwieniem przyglądali się temu, jak często pod budynek szkoły podjeżdżały tajemnicze kolorowe pojazdy o dużych gabarytach. Już 1 września ciekawość zainteresowanych została zaspokojona. Okazało się, że z takim mozołem przywożone było wyposażenie dla oddziału przedszkolnego. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego dzieci widząc piękne, kolorowe zabawki otwierały buzie ze zdziwienia i zachwytu. Starsze klasy z zazdrością zaglądały do maluchów. Przedszkolaki dostały nowe mebelki: stoliki, krzesełka, szafki a także piękne lale, samochody, klocki, gry edukacyjne i wiele, wiele bardzo potrzebnych i atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Takie doposażenie oddziału przedszkolnego to marzenie każdego nauczyciela. Jest to wielka radość a jednocześnie motywacja do jeszcze lepszej pracy. Wszystkie te pomoce szkoła otrzymała dzięki udziałowi w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Wszyscy mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w tym programie nasze dzieci będą mogły się wszechstronnie rozwijać i w przyszłości osiągać wszystko to o czym marzą. 

Zdjęcie 01

Zdjęcie 02

Zdjęcie 03

Zdjecie 04

Zdjęcie 05

Zdjęcie 06

Zdjęcie 07

Zdjęcie 08

 

więcej

Samorząd Uczniowski w PSP w Brzezinkach Starych pracuje pełną parą

W roku szkolnym 2014/15 samorząd zorganizował: uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, Dzień Komisji Edukacji Narodowej, o czym przeczytać można było w artykułach w poprzednich wydaniach Głosu Zwoleńskiego. Następnie samorząd zorganizował akademię z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie w skrócie przypomnieli historię dążenia Polaków do wolności. Akademię uświetniły wiersze i piosenki tematycznie powiązane z tym wydarzeniem. Przed Świętami Bożego Narodzenia samorząd ogłosił konkurs pod tytułem "Hej kolęda, kolęda...". Rozstrzygnięcie nastąpiło podczas Jasełek Szkolnych. Konkursowe kolędy i pastorałki stanowiły muzyczną oprawę Jasełek. Przewodniczącym jury konkursu został Pan Andrzej Wolszczak -Wójt Gminy Tczów. W kategorii klas młodszych zwyciężyła klasa III, a w starszych kl.V. Symboliczne nagrody ufundowała Pani Dyrektor Magdalena Woźniak.

Następnie, jak co roku SU w PSP w Brzezinkach Starych z zapałem przystąpił do organizacji XXIII finału WOŚP. Dnia 7 stycznia w szkole odbył się apel poświęcony orkiestrze. Uczniowie pod kierunkiem opiekunów przygotowali występ, w którym przypomnieli zgromadzonym dotychczasowe dokonania orkiestry i zapoznali z celem tegorocznej zbiórki pieniędzy. Odbyła się również licytacja smakołyków przygotowanych przez rodziców oraz loteria fantowa. Zabawa była przednia a w puszkach przybywało pieniędzy. Ponadto     9 stycznia wolontariusze naszej placówki zbierali pieniądze na terenie obwodu naszej szkoły. Dzięki ludziom dobrej woli, których nie brakuje w naszym środowisku, ogólna suma pieniędzy w puszkach, jak co roku pozytywnie nas zaskoczyła. Nasz nowy rekord to 2815, 04 gr. Wolontariuszami w tym roku Byli: Aleksandra Kopeć, Wiktoria Szczepanik, Agata Marek, Izabela Wolak, Damian Różański. Wolontariuszom w zbiórce pieniędzy pomagali inni uczniowie naszej szkoły.

Cieszymy się bardzo, że udało nam się rozpropagować wśród naszych uczniów  i ich rodziców ideę niesienia pomocy innym.

WOŚP to nie jedyna inicjatywa charytatywna, w którą się włączamy.     Od wielu lat bierzemy także udział w akcji „GÓRA GROSZA” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku szkolnym udało nam się usypać małą „górkę”, w kwocie 146 zł. Mamy nadzieję, że ta nasza mała „górka„ przyczyni się do usypania wielkiej „GÓRY GROSZA”. Cały Czas również trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek ze sprzedaży, których będzie zakupiony sprzęt rehabilitacyjny dla chorych dzieci. Od grudnia samorząd jak co roku przystąpił także do akcji "Zbieramy makulaturę" ogłoszonej przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszych akcjach.    O dalszych poczynaniach uczniów działających w samorządzie będziemy informować w następnych artykułach.

Zdjęcie 01

Zdjęcie 02

Zdjęcie 03

Zdjęcie 04

Zdjęcie 05

Zdjęcie 06

Zdjęcie 07

 

więcej

Rok szkolny 2014/2015 w PSP w Brzezinkach Starych obfituje w sukcesy sportowe

Już we wrześniu szkoła zorganizowała Gminny Turniej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców "KOPIĘ LEPIEJ". Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, a nasza szkolna drużyna chłopców zajęła I miejsce. Dziewczęta uplasowały się na pozycji II. W październiku nasi uczniowie wzięli udział w Biegach Przełajowych w Jasieńcu. Miejsce pierwsze wśród chłopców zajął uczeń naszej szkoły Jakub Sulima, zaś nasza uczennica Nikola Szczepanowska z tych samych zawodów , przywiozła brązowy medal. Już w listopadzie szkolna drużyna dziewcząt wystartowała w Turnieju Piłki Nożnej "Z PODWÓRKA NA STADION" organizowanym przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Nasze bohaterki zajęły I miejsce w tym turnieju. Styczeń przyniósł kolejny sukces naszym sportowcom. Mimo trwających ferii sześcioro uczniów wzięło udział w Otwartym Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego w Zwoleniu. Spośród tej szóstki pięcioro znalazło się na podium, a jeden uczeń tuż za czyli na miejscu czwartym. Miejsce I w kategorii dziewcząt zajęła Aleksandra Kopeć, II - Iza Marchewka a trzecie Malwina Zając. W kategorii chłopców miejsce I zajął Kacper Szczepanik, II - Damian Różański, IV - Robert Jóźwik. W lutym również nasi uczniowie grali w tenisa stołowego. Tym razem w Gminnym Drużynowym Turnieju w Janowie. Drużyna chłopców w składzie: Kacper Szczepanik, Robert Jóźwik, Szymon Chołuj zajęła I miejsce.  Drużyna dziewcząt w skład której wchodziły: Aleksandra Kopeć, Iza Marchewka, Malwina Zając wywalczyła II miejsce. Następnie 2 marca 2015 roku zwycięska drużyna chłopców wzięła udział w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego w Sydole, gdzie panowie zdobyli I miejsce i zakwalifikowali się do Turnieju Międzypowiatowego w Jedlińsku. W zawodach na tym szczeblu wzięło udział 24 drużyny, nasza zajęła miejsce V. 

Zdjęcie 01

Zdjęcie 02

Zdjęcie 03

Zdjęcie 04

 

więcej

Ślubowanie uczniów klasy I oraz Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej "Kopię Lepiej"

Dzień 30 września 2014 r w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzezinkach Starych obfitował w ważne wydarzenia. Było to Ślubowanie uczniów klasy I oraz Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej "Kopię Lepiej". Obydwie imprezy były sponsorowane przez PZU. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął WÓJT GMINY TCZÓW PAN ANDRZEJ WOLSZCZAK.

Jako Pierwsze odbyło się ślubowanie. Ten dzień dla klasy I w Brzezinkach Starych był szczególnie radosny - stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Dwudziestu sześciu uczniów wyruszyło w rejs po niezgłębionych oceanach wiedzy. Pierwszym oficerem grupy była pani Małgorzata Borek. Dzieci jak przystało na prawdziwych żeglarzy, zmierzyły się z wieloma próbami zanim kapitan naszej placówki - dyrektor Magdalena Woźniak pasowała ich na uczniów.

Następnym punktem programu był Turniej Piłkarski "Kopię Lepiej". W rozgrywkach udział wzięły drużyny ze szkół Gminy Tczów: Rawicy, Tczowa i Brzezinek Starych. Pani Dyrektor Magdalena Woźniak dokonała uroczystego otwarcia Turnieju, przywitała przybyłych gości  w imieniu swoim i Sponsora imprezy - Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Sędzią głównym zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego pan Maciej Mężyk. Rozpoczęła się sportowa rywalizacja . Jako pierwsze zagrały drużyny dziewcząt z Tczowa i Brzezinek Starych. Na trybunach zawrzało! Kibice z PSP w Brzezinkach Starych okazali się nieocenieni. W równym stopniu dopingowali i dodawali ducha walki każdej z drużyn. Przygotowali transparenty, pompony oraz szereg okrzyków specjalnie na tę okazję. Panowała atmosfera zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim wszyscy świetnie się bawili. Wśród drużyn chłopców zwyciężyły Brzezinki Stare, II miejsce zajął Tczów, a na III miejscu uplasowała się drużyna z Rawicy. Wśród drużyn dziewcząt I miejsce zajął Tczów, a II Brzezinki Stare. Najlepszym bramkarzem turnieju wśród chłopców został Mateusz Wargacki z PSP Brzezinki Stare, a wśród dziewcząt- Milena Kutera z  .......... Tczów. Najleprzym zawodnikiem turnieju okazał się Kacper Szczepanik - PSP Brzezinki Stare a najleprzą zawodniczką Magdalena Gołąbek ...... Tczów. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki z logo Sponsora Turnieju oraz piłki z rąk Wójta Gminy Tczów Pana Andrzeja Wolszczaka, Pani Dyrektor Magdaleny Woźniak i sędziego głównego Pana Macieja Mężyka. Impreza okazała się wyjątkowo udana - goście  i gospodarze zadowoleni. W tym dniu nawet pogoda była wyjątkowa.

Zdjęcie 01

Zdjęcie 02

Zdjęcie 03

Zdjęcie 04

Zdjęcie 05

Zdjęcie 06

Zdjęcie 07

Zdjęcie 08

Zdjęcie 09

Zdjęcie 10

 

 

więcej

Zwycięstwo uczennicy PSP w Brzezinkach Starych w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dnia 06 marca 2015 roku odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na etapie gminnym. Wielki sukces odniosły uczennice PSP w Brzezinkach Starych. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Rutka, drugie Agata Marek, a tuż za podium na miejscu czwartym znalazła się uczennica Izabela Wolak. Patrycja Rutka jako zdobywczyni pierwszego miejsca reprezentowała Gminę Tczów na Powiatowym Turnieju w Zwoleniu w dniu 26.03.2015 r.

 Na szczeblu powiatowym Patrycja odniosła również wielki sukces, zdobywając II miejsce. Za ciężką pracę otrzymała zasłużone nagrody oraz dyplom.

Zdjęcie 01

Zdjęcie 02

Zdjęcie 03

Zdjęcie 04

Zdjęcie 05

 

 

więcej

Wójt gminy zaprasza

Wójt Gminy Tczów

Arkadiusz Baran 

przyjmuje interesantów

w sprawach skarg i wniosków:

czwartek 15.00-16.30

Urząd Gminy Tczów

Tczów 124
26-706 Tczów
tel. 48 67 68 023
gmina@tczow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.